wtorek, 7 maja 2013

Nordic Walking - inauguracja sezonu

Ponieważ na koniec majowego weekendu pogoda nagle postanowiła się poprawić, wybraliśmy się Mężutkiem na spacer z kijkami po Lesie Bielańskim. Żadni z nas nordicwalkerzy, niemniej od czasu do czasu staramy się zmusić. To znaczy zmusić się do wzięcia kijków i wygospodarowania czasu potrzebnego na zrobienie trasy, bo samo chodzenie to czysta przyjemność.

W poprzednim sezonie chodziliśmy tak trochę bez sensu, a to do parku, a to opłotkami do moich rodziców. W tym roku postanowiliśmy potestować trasy mniej lub bardziej przystosowane do chodzenia z kijkami.

Niedzielny spacer to Las Bielański, ok. 5.5 kilometra. Bez napinania się, z przerwami na taras widokowy i czytanie tablic informacyjnych zajęło nam to półtorej godziny. Oznakowanie średnie - udało nam się zrobić dwa razy "sucker's rally", bo skusiliśmy się na ścieżki tylko dla pieszych, które nie prowadziły donikąd. No i te oldkskulowe tablice...

Trasa prosta, przyjemna, przez las (po przejściu przez ul. Dewajtis i zaliczeniu tarasu widokowego warto wrócić kawałek, żeby nie iść wzdłuż Wisłostrady, bo przyjemność żadna), w piękną słoneczną niedzielę było mnóstwo ludzi: spacerowiczów, rowerzystów i kijkarzy. Jak to w lesie, trzeba uważać na podłoże. Mam nadzieję, że niedługo uda się nam wybrać na kolejny spacer:)

Trasa wytyczona z http://www.gpsies.com

3 komentarze:

 1. Ostatnio dość często zastanawiam się nad kijami, w sumie to wydatek żaden , a aktywność zapewne lepsza niż zwykłe spacery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo polecam - praca rąk robi ogromną różnicę. Jednak wydaje mi się, że warto zainwestować w godzinę lub dwie z instruktorem żeby nauczyć się prawidłowej techniki.

   Usuń
 2. Dzięki za polecenie trasy - już od dawna zbierałam się na spacer po lasku bielańskim, ale ciągle mi jakoś było nie po drodze. W niedzielę poszłam z siostrą - faktycznie "kijkarzy" i innych mnóstwo, mimo że taki upał! Czekam na kolejne recenzje tras!

  OdpowiedzUsuń