niedziela, 16 czerwca 2013

Coursera - kolejny kurs o odżywianiu

Już za tydzień rozpocznie się kolejny ciekawie zapowiadający się kurs na temat odżywiania na Courserze, tym razem podchodzący do tematu z perspektywy korzyści właściwego odżywiania dla profilaktyki zdrowotnej i leczenia chorób.

Tytuł kursu to Nutrition for Health Promotion and Disease Prevention - link tutaj - a kurs przygotowany został przez specjalizujący się w naukach o zdrowiu uniwersytet w San Francisco.

Nie wiem dlaczego, ale blogger nie potrafi mi znaleźć dzisiaj tej zapowiedzi na YouTube, dziwne to bardzo:) W każdym razie znajduje się ona tutaj.

Tymczasem skończył się już kurs o odżywianiu Nutrition, Health and Lifestyle z Uniwersytetu Vanderbilta, w którym brałam udział. Wprawdzie był on na dość podstawowym poziomie, jednak dość umiejętnie systematyzował wiedzę, a prowadząca podawała mnóstwo odniesień do badań źródłowych. Co więcej, kurs był wzbogacony wywiadami z ciekawymi gośćmi, takimi jak na przykład fotograf Peter Menzel (ten od Hungry Planet) czy Dan Bernadot, specjalista od żywienia sportowców. Kolejna edycja ma być wzbogacona o moduł na temat alergii pokarmowych i uwzględnić prośby uczestników o bardziej międzynarodowy fokus. Toteż polecam bardzo:)


3 komentarze:

  1. fajne bardzo są te kursy, też zapisałam się już na kilka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdybym mogła, zapisałabym się na wszystkie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiecie co, zamiast uczyć w szkołach tylu niepotrzebnych rzeczy powinni uczyć o odżywianiu. Mielibyśmy zdrowsze społeczeństwo i tym samym służba zdrowia wyglądałaby inaczej, bez gigantycznych kolejek.

    OdpowiedzUsuń