czwartek, 12 grudnia 2013

Fitbuk - innowacyjny portal fitnessowy

Spieszę donieść, że nie umarłam - a wręcz przeciwnie: mam się znakomicie.

Dłuższa nieobecność spowodowana była intensywnymi pracami wykończeniowymi nad projektem, o którym już co nieco wspominałam. Teraz przyszła pora na podniesienie kurtyny, a w podziękowaniu za niezrażone zaglądanie na bloga, miłe maile i ogólnie - za to, że jesteście - to wy będziecie pierwszymi (poza zespołem Tfu-tfu-tfurców, rzecz jasna), którzy będą mieć okazję poznać Fitbuka. Do czego oczywiście serdecznie zachęcam!

Fitbuk logo

Fitbuk to pomysł, który ewoluował przez kilka lat. Zaczęło się od tego, że szukałam opinii o jakimś klubie, do którego chciałam się wybrać i natrafiłam na rafę. Udało mi się znaleźć jakieś strzępki informacji w katalogach branżowych, jakieś pojedyncze posty na forach, poświęconych zresztą czemu innemu. Zamarzyło mi się miejsce, gdzie będzie to można znaleźć bez trudu, a opinie będą mówiły coś więcej niż "fajne miejsce".

Ten aspekt Fitbuka ma też wymiar misyjny. Jakkolwiek butnie to brzmi:) Wszyscy wiemy, jak trudno jest dostać rzetelny feedback na temat swojej pracy, na temat stosowanych przez nas rozwiązań. Kluby fitness i instruktorzy - przynajmniej większość, ta większość, która chce się wciąż doskonalić, nie spoczywa na laurach i autentycznie chce poznawać opinie klientów - też ma z tym problem. Na co dzień spotykam się z różnymi, z rzadka trafionymi sposobami pozyskiwania informacji zwrotnej.

Niektórzy wierzą w wall na Facebooku. Inni robią ankietki z zaskoczenia (albo z kolei całkiem przewidywalne, takie same po każdych zajęciach). Albo pytają twarzą w twarz. Tak, że nie wiadomo, gdzie podziać oczy. Ja postawiłam na miejsce neutralne - takim miejscem jest Fitbuk. Mam nadzieję, że przekonacie się do mojej wizji; że razem będziemy ulepszać tę branżę - w końcu robimy to również dla siebie!

Ale Fitbuk to nie tylko baza danych teleadresowych klubów, z możliwością dodawania opinii. To ogromne przedsięwzięcie, którego celem jest stworzenie rzetelnej bazy całej oferty zajęć oferowanych przez kluby fitness, szkoły jogi, tańca i sztuk walki, a także zajęć organizowanych przez indywidualnych instruktorów w szkołach, przedszkolach, domach kultury - po prostu wszystko, co jest fit - z całego kraju. Z pełnymi grafikami, z powiązaniami z instruktorami prowadzącymi zajęcia - żeby było łatwiej znaleźć swojego ulubionego instruktora.

Każdym zajęciom w grafiku przyporządkowuje się typ - żeby nie trzeba było wyszukiwać po nazwach stosowanych przez kluby, które często mogą być mylące - albo są wręcz dziwne:) Baza grafików rośnie z każdym dniem - jeśli chodzi o Warszawę, już można wyszukać ciekawe rzeczy, mimo że zaczęliśmy dodawanie grafików od jednego dnia w tygodniu (np. zajęcia dla kobiet w ciąży, na których akceptowana jest karta Multisport - voila), nadganiamy też z innymi miastami. A jeśli chcecie, też możecie wrzucać grafiki zajęć (mała porada: najlepiej zacząć od takich z instruktorami, wtedy baza będzie rosła równomiernie).

No i baza wydarzeń z szeroko rozumianym fitnessem (czyli też z jogą, sztukami walki i tak dalej) w roli głównej - z podziałem na rodzaje (np. maratony, dni otwarte czy wyjazdy) i z filtrami miast. Co ważne, każdy może dodać wydarzenie. A wiem, że często wiecie o wydarzeniach, o których trudno się dowiedzieć - co kończy się na przykład tak. Już nie mówiąc o tym, jak złudna jest wiara w Facebooka jako kanał promocyjny opierający się na słabych więziach - zwłaszcza po ostatnich usprawnieniach w algorytmie to kompletnie nie działa. Więc koniecznie dodawajcie wydarzenia, których jeszcze nie ma w naszym kalendarzu - a jeśli wybierzecie się na któreś z już istniejących - powiedzcie organizatorom, skąd o nim wiecie:)

A zatem - zapraszam serdecznie na http://www.fitbuk.pl/ Na portal, który nie jest kopią żadnego zagranicznego serwisu i jest dostosowany do naszych polskich realiów. No autorski projekt po prostu:) Rejestrujcie się, dodawajcie opinie, kluby, miejsca, instruktorów, grafiki i wydarzenia. Albo po prostu przeglądajcie to, co na razie dodali inni:)


PS. Trochę zaniedbałam kwestię gadżetów, ale w sumie może to i lepiej, bo mogę spytać was tutaj - jakie gadżety będą dla was fajne? Myślałam o torbach, bidonach i frotkach - ale może macie jeszcze jakieś pomysły? Co by było fajnym drobiazgiem od portalu?

PPS. No i oczywiście wszelki feedback na temat Fitbuka mile widziany!

6 komentarzy:

 1. Aaaaa, to już można mówić głośno? Już nie robimy tajemnicy? :))))))))))) Super to wygląda, no super po prostu. Napatrzeć się nie mogę. Aż chyba sobie konto na fejsie założę żeby Fitbuka polubić :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie strasz, nie strasz... Cieszę się, że się podoba. Jednak forsowanie własnej wizji (czasem) popłaca:)

   Usuń
 2. Ale super pomysł!... I mega szacun za uporządkowane wydarzenia - znaleźć cokolwiej na fb to z cudem graniczy....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się - miałam dokładnie takie same odczucia!

   Usuń
 3. Świetny pomysł, myślę, że w przyszłości będzie to skarbnica wiedzy na temat klubów oraz instruktorów. Sama z pewnością nie omieszkam dodawać tam swoich opinii. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że projekt - nawet na tym etapie - się podoba - i oczywiście gorąco zachęcam do dodawania opinii:)

   Usuń